Anthony Russo potvrdil celou řadu spekulací o pokračování Kapitána Ameriky

31. července 2012 v 19:13
Chtěla bych oznámit, že jsem doma a od zítřka plně aktivní! :)

Anthony Russo potvrdil celou řadu spekulací o pokračování Kapitána Ameriky.
Captain America 2 už odhalil svoji základní zápletku i nového superhrdinu, kterého nám snímek představí. Teď se režisér Anthony Russo sešel s novináři, prozradil celou řadu zajímavostí a nepřímo potvrdil několik dlouhotrvajících spekulací. Co se technických záležitostí týče, tak on a jeho bratr Jay měli při vyjednávání velkou výhodu díky tomu, že dlouho natáčeli seriál Community. Marvel Universe totiž vlastně je tak trochu seriál, a tak studio moc rádo angažuje někoho, kdo dokáže respektovat předchozí epizody, a to nejen z hlediska děje, ale také třeba vypravěčského stylu.


Pokud se někdo bojí toho, že bratři Russoovi se dlouho zaměřovali především na komedii, tak se nám dostalo ujištění, že Captain America 2 nebude žádná taškařice, režiséři určitě umějí zvážnit. Co se týče natáčení velkých drahých scén, tak jak už bylo řečeno v souvislosti s Iron Manem 3, Marvel poskytuje svým režisérům týmy školených odborníků, kteří se na takové věci specializují, takže vůbec není problém, pokud konkrétní filmař nemá s natáčením akce a zvláštních efektů zkušenosti.
Co se děje samotného filmu týče, tak režisér nemohl prozradit nic konkrétního, ale přesto jsme se dozvěděli docela dost. Film samozřejmě bude mít vlastní scénář, který se ještě může nadále vyvíjet, ale základní kostru si opravdu vypůjčí z komiksů Eda Brubakera, které vyšly dokonce i v češtině. Filmaře v brzké době čeká s Brubakerem oběd, zřejmě aby si ujasnili nějaké maličkosti. Základní premisu Brubakerova příběhu jsme si shrnuli nedávno, ale v zásadě jde o příběh ze současnosti, ve kterém Captain zjišťuje, že Bucky přežil, Rusové ho kryogenicky zmrazili, vymyli mu mozek a následně ho poslali do boje v žoldu matičky Rusi. Cap se tak se svým nejlepším přítelem musí chtě nechtě utkat, což z emocionálního hlediska není zrovna legrace.Podobná zápletka samozřejmě skýtá ideální příležitost pro flasbacky do druhé světové války (na časy, kdy byli budoucí sokové ještě přáteli), které Russo také nepřímo potvrdil. Dále režisér připustil, že jedním z klíčových témat bude opravdu Capovo vyrovnávání se s dnešní dobou, přičemž Anthony odmítl potvrdit či vyvrátit, zda se znovu setkáme s Peggy. Stejně tak se odmítl vyjádřit k tomu, jestli ve filmu budou nějací další superhrdinové (ano, budou) nebo Avengeři, nicméně potvrdil, že ve filmu budou agenti SHIELDu. A pro zajímavost: už teď mají tvůrci do prvních verzí scénáře zanesené prvky, které budou připravovat půdu pro další filmy. Natáčení začne začátkem příštího roku.
 


Komentáře

1 Sinead Sinead | E-mail | Web | 1. srpna 2012 v 12:36 | Reagovat

tak to sa vážne teším! pozerala som si tvorbu režiséra a bála som sa že z toho spraví nejakú komédiu ale toto znie vážne dobre, tak akčne, už teraz verím že to bude lepšie ako prvá časť.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama