Jeden herec, dvě komiksové postavy

10. listopadu 2013 v 9:23
S aktuálním rozmachem komiksových filmů začíná objevovat napříč Hollywoodem čím dál tím více a určitě jen tak neskončí - jedno herecké jméno, dvě komiksové postavy. Některým komiksy nastartovaly kariéru, některým zase herecké nabídky omezily.

Chris Evans - Human Torch / Captain America

Chrise si Marvel nemohl vybrat do dvou odlišnějších rolí. Zatímco Johnny Storm alias Lidská pochodeň je klasický frajer, který díky Evansově charismatu ovládl téměř každou scénu ze dvou filmů Fantastické čtyřky, Steve Rogers je jako Kapitán Amerika ztělesněním nejčistších ideálů superhrdinského světa. Prostě slušňák až na půdu, pokud tedy právě nekosí démonické nacisty nebo kohokoliv, kdo přisluhuje tajemnému Zimnímu vojákovi, se kterým Kapitán svede souboj už příští rok. A to je zatím jediná postava, se kterou může Evans najisto počítat, protože do restartuFantastické čtyřky se s ním už nepočítá.


Ben Affleck - Daredevil / Batman

V roce 2003 to muselo být pro producenty filmové adaptace Daredevila pořádné zklamání, protože snímek nebyl přijat tak, jak by se na tehdejší hvězdný statut Bena Afflecka patřilo. Není se ani čemu divit, když musel slepý právník po nocích potírající zločin soupeřit spíše než s Michaelem Clarkem Duncanem s druhými X-Meny. Naštěstí to ale nebyla pro Afflecka ultimátní prohra, protože si zde našel dosavadní partnerku Jennifer Garner, kterou vystřídal za Jennifer Lopez, s níž ten samý rok splodil tragickou krimi komedii Láska s rizikem. Deset let je určitě dostatečná doba a Affleck se konečně příští rok vrací ke komiksovým filmům, nikoli však u Marvelů, ale u DC Comics coby Batman. Fanoušci nadávají, Quentin Tarantino zase říká, že to není nijak zajímavá postava, u které by se dalo cokoliv zkazit. Všechno tak závisí hlavně na Zacku Snyderovi a Davidu Goyerovi, jak nového Batmana pojmou a jestli mu také náhodou nedají možnost někomu zlomit vaz. V nové Supermanovské sérii se stejně na pravidla nehraje.

Halle Berry - Storm / Catwoman

Podobný osud jako Ben Affleck má i Halle Berry, která zažívala v prvních letech nového tisíciletí svůj vrchol. V komiksárnách si ji lidé budou a nejspíš i chtějí pamatovat jako mutantku Storm. JejíCatwoman z roku 2004 je samozřejmě na pohled super, ale bohužel ji najdete i v žebříčcích nejhorších moderních adaptací komiksů. Tenhle film byl navíc i finančně pěkně neúspěšný a na další roky zastavil Halle příval hlavních rolí. Kdyby mohla, určitě by se herečka vrátila časem a svému mladšímu já tuhle roli rozmluvila, ale v X-Menech: Budoucí minulosti se bude vracet pouze Wolverine. Každopádně se na celou partu i se Storm moc těšíme.

Ryan Reynolds - Deadpool / Green Lantern

To nejhorší, co mohli tvůrci s ukecaným Deadpoolem v X-Men Origins: Wolverine udělat, bylo proměnit ho v němého albína. Naštěstí jsou si u Marvelu vědomi popularity tohoto antihrdiny a tak pomalu a jistě připravují sólovku, u které by neměl Ryan Reynolds chybět. Pak tu máme i Green Lanterna, se kterým chtěl Reynolds nakopnout novou sérii u DC Comics, jenomže se mu to přes všechen ten nával nudného stereotypu nepovedlo. A když se nedokáže Hal Jordan prosadit sám, musí holt počkat, zda nedostane příležitost v připravované týmovce Justice League. A jestli se vám Ryan v roli nezamlouvá, máte možná smůlu, tipuji totiž, že herec tehdy v roce 2011 smlouvy na další filmy pro jistotu podepsal.

Ellen Page - Kitty Pryde / Boltie

V Budoucí minulosti si Ellen svojí Kitty Pryde zopakuje, i když to nebude role, která by se shodovala s původním komiksem, kde právě tahle mutantka se schopností "fázovat" cestuje do minulosti. Ellen si však střihla ještě jednu superhrdinskou postavu, byla jí Boltie, která nepochází z žádného komiksu, ale z hlavy Jamese Gunna, jemuž nízkorozpočtová mlátička Super ve stylu Kick-Assebezpochyby otevřela dveře do Hollywoodu. Tak vidíte, stačí zfilmovat nadrženou Ellen Page, jak mlátí mafiány hasákem, a za dva roky vám přiklepnout obdobu Hvězdných válek s názvemGuardians of the Galaxy.

Aaron Taylor-Johnson - Kick-Ass / Quicksilver

Než byl Kick-Ass, znali ho lidé jako Johnna Lennona, to je Aaron Taylor-Johnson, který opravdu v roce 2009 ztvárnil známého člena The Beatles ve filmu své současné manželky Sam Taylor-Johnsonové. Těžko říct, jestli si ho budou lidé na ulici kvůli zelené masce poznávat coby Kick-Asse, každopádně měl v téhle roli možnost řezat Christophera Mintz-Plasseho hned dvakrát a třetí možnost se kvůli slabým výdělkům druhého filmu asi už nenaskytne. To ale Aaronovi pravděpodobně nevadí, protože se upsal ještě úspěšnější značce, kterou jsou Avengers. V druhémdíle s podtitulem Age of Ultron si střihne Quicksilvera, který dělí zachraňování světa ještě mezi X-Meny, protože je synem Magneta a v Budoucí minulosti ho ztvární Evan Peters, na Aaronovu potažmo Whedonovu verzi jsme ale také zvědaví.

Doug Jones - Abe Sapien / Silver Surfer

Že vůbec nevíte, o kom mluvím? Vůbec se vám nedivím, protože ani v jednom filmu byste Douga Jonese nepoznali. Ikoničtější rolí je samozřejmě Abe z Hellboye Guillerma del Tora, i když v prvním díle herec svoji postavu vůbec nenamluvil. Z úcty k Jonesovu hereckému výkonu se však dabér David Hyde Pierce rozhodl, že se z titulků vyškrtne, což zase neudělal Laurence Fishburne, který namluvil Silver Surfera v pokračování Fantastické čtyřky z roku 2007. To má Doug Jones opravdu tak hrozný hlas a vzhled, že ho nemůžeme vidět jinak, než s tunou make-upu a počítačových triků?

Ray Stevenson - Punisher / Volstagg

Pokud se dnes vydáte do kina, uvidíte tam Raye Stevensona po boku Thora jakožto Volstagga, člena jeho oddané ásgardské party. Akorát v trochu zmenšené podobě, protože komiksový Volstagg by mohl s přehledem nahradit špekatého Bombura z Jacksonova Hobita. Stevenson se ale už v roce 2008 zhostil i nevděčné role Punishera, antihrdiny, který ne a ne dostat pořádnou filmovou adaptaci. Kat: Válečná zóna si se scénářem moc hlavu nelámal a byl za to od kritiků zaslouženě "potrestán".

Nicolas Cage - Ghost Rider / Big Daddy

Oscarový Nicolas Cage tvrdí, že se postavou Ghost Ridera snaží testovat limity hereckého přednesu. Nejsem si moc jistý, jestli je postava kaskadéra lovícího démony vhodným materiálem pro nějaké hlubokomyslné experimentování, každopádně se tenhle pekelný hrdina dočkal hned dvou filmů a jak jsme vás již dříve informovali, do třetice už prý nemáme s Cagem počítat. Neuvidíme se s ním ani v roli Big Daddyho, který si svoje odmlátil v prvním Kick-Assovi.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama