Duben 2014

Avengers: Age of Ultron - zajímavosti

29. dubna 2014 v 6:03
ČLÁNEK OBSAHUJE SPOILERY
a na co se můžem těšit v Avengers II?


• V tomto snímku hostují postavy Quicksilver (Aaron Taylor-Johnson) a Scarlet Witch (Elizabeth Olsen), avšak obě zmíněné postavy jsou děti Magneta ze série X-Men, na které má právo studio Fox. Taktéž se postava Quicksilvera objevila ve snímku X-Men: Days of Future Past (2014), který měl premiéru o rok dříve. Bylo dohodnuto, že v tomto snímku si obě zmíněné postavy nebudou říkat svými přezdívkami a nebudou vzhlížet na jejich původ.

• Očakávalo sa, že hlavným záporákom bude Thanos, keďže sa v Avengers (2012) objavil v potitulkovej scéne, no nakoniec ho nahradil Ultron. Jedná se již o pátý film, na kterém se společně podílí Scarlett Johansson a Chris Evans.

• V souvislosti s rolí Scarlet With byla spojována Saoirse Ronan.

• První zmínka o podtitulu filmu "Age of Ultron" se objevila SD Comic Conu 2013.


• Během uvedení své komedie Much Ado About Nothing (2012) Joss Whedon uvedl, že ačkoliv film bude navazovat na předchozí filmy první i (a především) druhé fáze, divák z nich nepotřebuje žádné informace k plnému docenění díla. Vzorem a inspirací se tak režisérovi stal prý Coppolův film Kmotr 2 (1974), který taktéž odkazoval k prvnímu dílu a na to, co se stalo mezi nimi, fungoval ovšem plnou měrou i bez něj.

• Fandové spekulovali, že Ultrona vytvořil Iron Man (Robert Downey Jr.), protože originální stvořitel Ant-Man se ve filmu neobjevuje, ale ukazuje se až ve třetí fázi, zatímco Avengers: Age of Ultron se odehrávají ve druhé fázi.

• James Spader (Ultron) a Robert Downey Jr. (Tony Stark) sa spolu v jednom filme stretli po vyše 25-tich rokoch. Predtým sa spoločne predstavili v snímke Less Than Zero (1987).

• Robert Downey Jr. využil svého hvězdného postavení a vyjednal u Marvelu pro své herecké kolegy podstatně vyšší platy, než bylo původně zamýšleno. Sám původně pobíral 250x větší honorář než oni.

• Nejdříve to vypadalo, že Robert Downey Jr. skončí s rolí Iron mana kvůli jeho věku. Nakonec se ale natáčení zúčastnil.

• Aaron Johnson a Elizabeth Olsen, představitelé sourozenců Quicksilvera a Scarlett Witch, se rok před uvedením filmu objevili jako manželský pár v rebootu Godzilla (2014). Jejich hrdinové jsou pak v komiksech proslulí svým incestním vztahem.


• Kvůli stížnostem Jeremyho Rennera se na chvíli zdálo, že se ve filmu Hawkeye neobjeví.

• Původ hlavního záporáka Ultrona (James Spader) byl ve filmu jiný než v komiksu. V komiksu vytvořil Ultrona Hank Pym / Ant-Man a ve filmu Tony Stark / Iron Man (Robert Downey Jr.). Ke změnám došlo, protože Ant-Man dostal svůj film až ve fázi 3 a scénář Edgara Wrighta vůbec se setrojením Ultrona nepočítal.

• Mark Wahlberg prohlásil, že jestliže Robert Downey Jr. už nebude chtít Iron mana hrát, s radostí jej nahradí.


• V roce 2012 se k Marvel studiu podle smlouvy vrátila postava Daredevila, která dříve patřila Foxu. Marvel chtěl do tohoto pokračování použít také postavu Galactuse, a tak chtěli prodloužit smlouvu Daredevila za "vypůjčení" Galactuse. Fox nesouhlasil.

• Joss Whedon řekl, že chce v tomto filmu dát více prostoru postavám, které nedostaly sólové filmy. V tomto případě jde hlavně o Black Widow (Scarlett Johansson).

• Ultron je ve filmu sestaven z brnění Iron Mana (Robert Downey Jr.).

• Vůbec poprvé se v Marvel Cinematic Universe objevuje postava z universa X-Men Pietro Maximoff (Aaron Taylor-Johnson). Jedná se o mutanta a syna Magneta s přezdívkou Quicksilver, ale ani jedna tato skutečnost nesměla být ve filmu použita kvůli právům.

• Pracovní název filmu byl Afterparty.

Chris Evans Interview - Captain America: The Winter Soldier - Good Morning America 03/31/14

27. dubna 2014 v 6:42
Trochu starší rozhovor z Good Morning America. Na přepis bohužel teď nemám čas tak snad něco budete rozumět. :) Dávám ho sem protože mě opravdu rozesmál ten konec.


10 nejúspěšnějších filmových značek

25. dubna 2014 v 6:46
Propojený Marvel Universe se právě stal druhou nejvýnosnější filmovou sérií (značkou) v historii. Kdo všechno trůní na předních příčkách?

Výborné recenze, nadšené ohlasy u publika a působivé tržby z kinosálů napříč kontinenty. Nové pokračování příběhu Kapitána Rogerse, vojáka ztraceného v čase, je bezesporu jedním z nejlepších přírůstků nejen v rámci Marvelu, ale i komiksového žánru obecně. Celkem snadno tak mohl běžnému divákovi uniknout jeden výrazný milník, který byl pokořen.


Během minulého týdne se podařilo filmové sérii od Marvelu, za výrazného přispění Kapitána, pokořit hranici 6 miliard USD v souhrnných celosvětových tržbách a stát se druhou nejvýnosnější sérií všech dob (žebříček nezohledňuje inflaci). Superhrdinové z komiksového vydavatelství Marvel, tak odsunuli na bronzovou příčku Jamese Bonda. Není žádným překvapením, že v čele prozatím neohroženě kraluje fantasy sága brýlatého čaroděje Harryho Pottera. Zde je ovšem klíčové slovo "prozatím". Určitě jste nepřehlédli náš článek o novém projektu z kouzelnického světa, na kterém se bude přímo podílet i J.K. Rowlingová. Na druhou stranu premiéra nové série je stále roky vzdálena a navíc ani není jasné, jaká bude reakce publika. To vše hraje do karet druhému v pořadí. Marvel si tak neohroženě kráčí pro celkové prvenství a lze bezpečně prohlásit, že s příchodem druhých Avengers v létě příštího roku, vystřídá slavného kouzelníka na pomyslném trůnu.

Candids 3.4. 2014

23. dubna 2014 v 5:59

Trochu starší candids, ale aspoň přibližně víme jak Chris teď vypadá. :) Víte... Jediná věc co mě na Chrisovi mrzí je, že když na něj někde čekají fanoušci. Tak on se u nich ani na chvili nezastaví, skoro nikdy nic nepodepíše a hned utíká.


imagebam.com imagebam.com imagebam.com
imagebam.com imagebam.com imagebam.com
imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Captain dále vládne v kinech

21. dubna 2014 v 6:40
Steve Rogers nepolevuje. Možná vůbec nejakčnější comicsovka historie dál využívá své výborné pověsti a vydělává veliké peníze. O druhém víkendu v amerických kinech zvládlo Captain America: Návrat prvního Avengera utržit 41 milionů dolarů, a to při adekvátním propadu o 56%. Průběžně už tu Kapitán vytěžil 159 mega a s ohledem na pozitivní ohlasy diváků toho ještě spoustu přidá.Velké peníze navíc tečou ze zbytku světa, kde chrabrý marvelovský hrdina urval dalších 317 milionů. Aktuálně jich má v mezisoučtu 476, což mu dává solidní vyhlídky na zdolání úhrnných 644 milionů druhého Thora. Nové Capovo dobrodružství by si rozhodně zasloužilo skončit vnad Thorem, hned za fenomenálními Iron Many, na které jednoduše žádný jiný z Avengerů nemá.


Comicsový správňák si každopádně poradil i se silnou novinkovou konkurencí: Pokračování animáku Rio nestačilo ke zlatu ani zopáknout otvírák jedničky - 39 milionů dolarů během úvodního víkendu nicméně značí, že film si znovu v klidu připíše sto mega z Ameriky. A jelikož má už teď na kontě 124 milionů z ostatních kontinentů, měl by bez problémů zopáknout půlmiliardové zisky originálu. Rio není kdovíjak blyštivá značka, v kinech se těší poloviční oblibě oproti Době ledové téhož studia, ale je jasné, že i díky merchandisingu se svým strůjcům bohatě vyplácí.

Christopher režisérem

19. dubna 2014 v 6:37

Chris se nám stal režisérem. Natočil svůj první snímek 1:30 Train, který je nyní v postprodukci. Chris plánuje natáčet další filmy i nadále. Na webové stránce Collider.com se svěřil, že další snímek by chtěl natáčet v srpnu tohoto roku.
Pokračoval by v řežii i nadále, ale nemlže protože musel odletět do Londýna, kde momentálně sám stojí před kamerou kvůli Avengers 2.

Chris řekl: "Mám rád příběhy o bratrech a sestrách, otcích a synech, matkách, dcerách, milencích. Lidské příběhy, jako je "něžnost". Obyčejní lidé. Pouze dramata kde jse s hlavním hrdinou může každý ztotožnit. Ne filmy o drogách, automobilových honičkách apod. Jen jednoduché příběhy, které se mohou dotýkat lidí.

Snowpiercer (Seolgug Yeolcha) : zajímavosti

17. dubna 2014 v 5:06
Po shlédnutí filmu jsem byla opravdu velmi nadšená. Mohu ho všem doporučit. Mám ráda filmy podle komixů, ikdyž to nejsou superhrdinové. Takže mě nadchl. Barrandovská studia také splnila svůj učel. :) Takže film je dobře spracován a námět je velmi zajímavý. Kdo si pamatuje můj příběh jak jsem jela za Chrisem do Prahy. Natáčel tam zrovna tento film. :) A teď pár zajímavostí.• Feťáka v sudě, který kšeftuje s Curtisem (Chris Evans), si zahral Tomáš Dianiška, herec libereckého divadla F.X. Šaldy.
• Výtvarnou stránku filmu měl na starost český držitel Emmy Ondřej Nekvasil.
• Snímek vychází z francouzského komiksu "Le Transperceneige" a původně se s ním počítalo pouze pro asijský trh.
• Tvůrci se dlouho rozhodovali, zda bude natáčení probíhat v České republice nebo Maďarsku. Nakonec si vybrali Barrandovká studia v Praze kvůli lepší pověsti tamních filmařů.
• Vlak, který se ve filmu objevil, byl vytvořen digitálně a jeho interiér byl postaven v Barrandovských ateliérech.
• První snímek režiséra Joon-ho Bonga, který bola kompletně v angličtine.
• V originálním (anglickém) znění promluví jedna osoba česky. Ve scéně se saunou.

Jak Vás nalákat na Captain America II

15. dubna 2014 v 5:59

Pokud si někdo myslel, že už komiksové filmy dávno vyložily všechny trumfy, Captain America 2 ho snadno přesvědčí o opaku. Špionážní thriller je plný bourneovské akce, intrik a kousavých otázek. Nechybí provázání příběhového pozadí s dalšími filmy, které nezasvěcené neruší a fanouškům dá řadu podnětů k rozebírání souvislostí. U hrdinů si často nebudete jistí, za kterou stranu vlastně kopou, avšak naštěstí je tu charismatický Captain, který do té nejistoty jde spolu s námi a nedá si pokoj, dokud jeho svědomí nebude moct klidně spát. Možná to není tak velkolepé jako Avengers, ve kterých se dokonale sešly týmová souhra, wow faktor a poctivá blockbusterová zábava. Na druhou stranu se ale hrdinům dostaneme víc pod kůži, je tu minimálně srovnatelná porce akce a dostali jsme propracovanější příběh, který má zajímavé paralely i se skutečným životem. Marvel zkrátka dodal další vynikající velkofilmovou zábavu a všem daleko zkušenějším, konkurenčním filmovým studiím ukázal, jak se to dělá.

PS: Captain 2 má v titulcích dvě bonusové scény, tak po skončení filmu nikam neutíkejte, minimálně ta první prozradí dost o dalším směřování Marvel Universe

A Many Splintered Thing: Poster

13. dubna 2014 v 6:47
Víte že ani nevím co k tomu říct? :D

A Many Splintered Thing: Set Visit

11. dubna 2014 v 17:32
Něco málo o novém filmu (z natáčení) film už je dotočen, ale vůbec se neví kdy půjde do kin. Jestli vůbec.